*سوال شماره (۳۸) زمان قاعدگی بعد از سقط جنین

.

ســــــــــوال: با سلام و خسته نباشید. من دو ساله ازدواج کردم و در این مدت از کاندوم برای جلوگیری استفاده کردم. حدود یکماه پیش متوجه شدم بطور ناخواسته باردارم. نتیجه سونوگرافی سن جنین را ۶هفته و ۳ روز اعلام کرد. با توجه به اینکه من از قرص های آرامبخش و ضد میگرنی استفاده می کردم از ترس اینکه بچه مشکلی داشته باشه و چون اصلا آمادگی نداشتم ۲۳/۵/۹۱ ساکشن کردم و بچه رو توسط دکترم سقط کردم.

تا ۳ روز اصلا خونریزی نداشتم روز چهارم تا ۵ روز خونریزی کمی داشتم. الان می خوام بدونم پریود بعدیم کی شروع میشه (پریود قبلیم۱۲/۴/۹۱ بوده) و برای بارداری بعدیم که شاید یکسال دیگه باشه مشکلی پیش نمیاد؟ خیلی هم عذاب وجدان دارم آیا سقط بچه ۴۵ روزه گناه بوده؟ ممنون میشم اگه بهم جواب بدین.

..

جــــــــــــواب: علیک السلام و رحمه الله. ممنون. زمان قاعدگی های بعدی، بعد از سقط مشخص نیست بعضی وقتها تا چند ماه خونریزی نامرتب می شود. متاسفانه مهمترین عارضه سقط عذاب وجدان است. از ته دل از خدا بخواهید کمکتان کند و شما را ببخشد. و به عنوان یک کار مثبت، همه نزدیکان و اطرافیانتان را راهنمایی کنید که اگر چنین قصدی دارند اشتباه است و عوارض زیادی دارد.

.

نظرات بسته است

تقویم
بهمن ۱۳۹۴
ش ی د س چ پ ج
« دی    
 ۱۲
۳۴۵۶۷۸۹
۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶
۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳
۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰
آرشیو ماهیانه