*سوال شماره (۷) باد شکم و درمان آن


ســــــــــوال:
سلام علیکم و رحمة الله. سوال من این است که من مدت ۶ سال می‌شود که بعضی اوقات خصوصا در وقت نماز (باد) خود را گرفته نمی‌توانم به شکل غیر مختار خارج می‌شود. البته به شکل دوامدار نیست گاهی خوب می‌شود و گاهی بد، اگر دست شوی هم برم یک مدت کم خوب می‌باشد وبس و دوباره به همین قسم است نمی‌دانم چی کنم .تشکر از شما

.

جــــــــــــواب: علیک السلام. اگر خروج هوا از مقعد دارید لازم است به پزشک متخصص مراجعه کنید و بررسی شوید. اما اگر خروج هوا از واژن دارید، ورزش زیر را انجام دهید حتما نتیجه می‌گیرید.

.

برای انجام این ورزش باید عضلات دور مهبل و مقعد را سفت کنید (درست مثل زمانی که می‌خواهید جلوی جریان ادرار را بگیرید) و ۸ تا ۱۰ ثانیه نگهدارید و سپس شل کنید. البته این کار را هنگام ادرار کردن انجام ندهید.  یک راه برای اطمینان از اینکه عضلات را درست منقبض می‌کنید این است که انگشت را در درون مهبل قرار داده و عضلات را منقبض کنید. اگر روی انگشتتان احساس فشار کردید معلوم است که ورزش را بصورت صحیح انجام می‌دهید. شکم و عضلات نشیمن نباید هنگام انجام ورزش‌های کگل* حرکت کنند.

این ورزش را در هر زمان و در هر جایی می‌توان انجام داد. با ده تا بیست بار در روز آغاز کنید و کم‌کم آن را به دست کم صد تا دویست بار در روز برسانید.

.

* ورزش‌های کگل؛ ورزش‌هایی برای تقویت عضلات حمایت کننده مجرای ادراری، مثانه، رحم و راست روده (رکتوم) هستند.

.

نظرات بسته است

تقویم
بهمن ۱۳۹۴
ش ی د س چ پ ج
« دی    
 ۱۲
۳۴۵۶۷۸۹
۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶
۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳
۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰
آرشیو ماهیانه