زن از دیدگاه ملل گونا‌گون

زن از نظر یونانیان

سرزمین یونان در میان امت‌های پیشین از جمله پیشرفته‌ترین امت‌ها از حیث فرهنگ و تمدن بوده است. با نگاهی دقیق به عصر یونانیان نخستین, درمی‌یابیم زن در تمام عرصه‌های زندگی در غایت انحطاط بود و در جامعه آن روزگار, هیچ منزلتی یا مقام ارزشمندی نداشت، بلکه به نظر آنان زن, باعث تمام دردهای انسانی و مصیبت‌های آدمی است و از نظر آفرینش در پست‌ترین جایگاه‌ها قرار دارد. به همین دلیل زن, در نهایت بردگی و ذلت و نابودی کرامتش بود؛ به حدی که زنان را بر سر سفره‌های غذا راه نمی‌دادند به ویژه, هرگاه که میهمان غریبه داشتند. شأن و منزلت وی, همانند شأن و منزلت یک کنیز و خدمتگار بود.

 

سپس معیارها نزد یونانیان تغییر یافت، موج‌های سهمگین شهوات و غرائز حیوانی و هواهای نفسانی چون سیل بنیان‌کنی, آن‌ها را در بر گرفت و در حد بهره‌برداری جنسی به او آزادی دادند, تنها به زن آنقدر آزادی دادند تا او را به شخصی فاسق و بدکاره تبدیل کردند. از همین روی بود که برای زنان فاسق و روسپی مکان‌های عالی می‌ساختند. تا این که این زنان محوریت و مرکزیت یافتند و برگرد آن‌ها امور مردم یونان می‌گشت و برای آن‌ها افسانه‌ها و اسطوره‌هایی ساخته و پرداخته شد.

به همین جهت یونانیان الهه کیوپید (KUPID) را به عنوان الهه عشق و دوستی برگزیدند و او خود ثمره و نتیجة افرودیت بود که با سه الهه مرد رابطه داشت، در حالی که او با یک الهه مرد پیمان زناشویی بسته بود. افرودیت, سپس با مردی از جماعت آدمی ارتباط برقرار کرد و کیوپید (الهه عشق و دوستی) در نتیجه این ارتباط به دنیا آمد.

غالب یونیان در آن روزگار به پیمان زناشویی هیچ احترامی نمی‌گذاشتند؛ چرا که زن چونان کالایی شد ارزان و در دسترس همگان و هر مرد تا اراده می‌کرد می‌توانست, آشکارا و بی‌هیچ عقد رسمی و پیمان زناشویی با او ارتباط برقرار کند. به گواهی تاریخ، یونانیان عظمت و مجد خود را به خاطر این انحطاط از دست دادند و هرگز پس از آن نتوانستند روی پای خود بایستند.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
برگرفته از کتاب زنان پیرامون پیامبر و نقد و بررسی ادعاهای خاورشناسان
 
 

۳پاسخ به “زن از دیدگاه ملل گونا‌گون”

  • محترما !مطالب شماراخواندیم خیلی خوب وواقعاًحیاتی بود امااگرموضوعات رابیشتربازکنید وآیات واحادیث بیشترپیرامون موضوع بیاوردتام کسی که انرامی خواند استفاده مکمل ببردزیراشمافایل خوبی رابازکرده اید امادرقسمت تکمیل آن توجه شماراخواهانیم ،ثانیاًخدمت تان به عرض برسانم که اگرموضوعات رامستندتروبیشترودرقالب یک کتاب ارایه کنید خوبترخواهدبودولسلام بااحترام میرآقا(عابد)دانشجویی آموزش فیزیک کارشناسی ارشد .

    • سارا:

      باسلام و احترام
      از ابراز لطفتون نهایت تشکر و رو دارم، و خوشحالم که مطلب براتون جالب به نظر اومده، اما من خوب متوجه منظور شما نشدم! شما میخواید در مورد این مطلب (زن از دیدگاه ملل گوناگون) از آیات و احادیث و مستندات استفاده بشه یا کل مطالب سایت منظورتونه؟ در هر صورت لازم به توضیحه که در این سایت بخش مجزایی به آیات و احادیث موضوعی اختصاص داده شده و همچنین همراه با اکثر مطالب سایت آیات و احادیث استفاده شده، و مطمئنا در مورد هر موضوعی اگر آیات و احادیثی در اون باره وجود داشته باشه در حد تون و آگاهی ازش استفاده خواهد شد.

یک نظر بگذارید

*

تقویم
بهمن ۱۳۹۴
ش ی د س چ پ ج
« دی    
 ۱۲
۳۴۵۶۷۸۹
۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶
۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳
۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰
آرشیو ماهیانه