تولدی دوباره

 

خاطرات یک زن نروژی از گرویدن به اسلام

مونیکا هانگسلم ساکن اوسلو ـ پایتخت نروژ ـ از انگیزه و چگونگی اسلام آوردنش این گونه سخن گفت: 

مسئله گرویدن من به اسلام به صورت ناگهانی نبود و به چند سال قبل بر می گردد، از آنجایی که  می دیدم بسیاری از مردان نروژ مست به خانه برمی گردند و زنانشان را به تازیانه می کشند و زندگی خود را آشفته می کنند، من اسلام را که دین صلح و رحمت است انتخاب کردم. 
قبل از اینکه اسلام بیاورم ترجمه نروژی قرآن را خوانده و آن را با انجیل مقایسه کردم لذا به شدت مجذوب قرآن شدم. و ضمن اینکه قرآن را تلاوت می کردم بسیاری از کتاب های فقه و سنت پیامبر را نیز مطالعه می کردم.

 

 پس از قرائت متن های زیادی از انجیل هیچ استفاده‌ای از آن نبردم، بنابراین آن را کنار گذاشتم. مضامین قرآن تعجب مرا برانگیخت و از آن استفاده های فراوان بردم. مخصوصا سوره اخلاص که آن را آغاز عشقم به قرآن و احساس امنیت در سایه آن می دانم.

مساله مسلمان شدنم برای خانواده ام قابل قبول نبود و مادرم مرا از خانه بیرون کرد و تا مدتها شب ها را در منازل مسلمانان نروژ می گذراندم.
هرچند در ابتدا مسلمان شدنم برای خانواده به عنوان یک بحران بزرگ به شمار می رفت اما با مرور زمان تسلیم واقعیت شده و مرا به خانه راه دادند.

رسانه ها و وسایل اطلاع رسانی نروژ در خصوص تصحیح چهره واقعی اسلام بسیار ضعیف هستند و نتوانسته‌اند حقیقت این امر را برای مردم بازگو کنند. پس از آشنایی با اسلام فهمیدم که هیچ دینی بیشتر از قرآن زن را محترم نمی دارد. اسلام به کرامت و آزادی زن توجه شایانی داشته است.
 آزادی در نظر غربی‌ها آن است که زن بدون لباس در خیابان راه برود. در حالی که این تعبیر نادرستی از آزادی است. معتقدم که اسلام آزادی واقعی را به زن داده است و علی رغم اینکه حجاب را اهانت به زن نمی دانم بلکه حجاب را برای راحتی زن امری ضروری می دانم.

بسیاری از دوستانم نیز به اسلام گرویده اند، و بسیار خرسندم که مسلمانم. در حاضر با همکاری عده ای از زنان مسلمان در نروژ دوره‌های آموزشی تعالیم اسلامی برگزار می کنیم.
به دلیل عدم شناخت درست مردم نروژ از اسلام، مسلمانان در آنجا با مشکلات گوناگونی دست و پنجه نرم می کنند. برای مثال کودکان مسلمان ما به خاطر نادانی معلمین نسبت به اسلام از ابراز دین خود امتناع می کنند. لذا جمعیت های اسلامی نروژ در صدد تاسیس مسجد جامع برای عبادت و درس برآمده اند. لکن به دلیل مشکلات مالی مدتها طول خواهد کشید تا این پروژه به اتمام برسد.

به هنگام زیارت مکه احساس عجیبی داشتم و به هنگام زیارت مسجد الحرام احساس می کردم که به خدا نزدیک شده ام. آرزو می کنم که آن سعادت بارها نصیبم شود و اسلام در تمام جهان گسترش یابد.
هم اکنون متاهل هستم و دارای سه فرزند، و زبان عربی و تلاوت قرآن کریم را کاملا یاد گرفته‌ام و از زندگی خویش در سایه ایمان به خداوند و دین مبین اسلام رضایت کامل دارم.

متاسفانه مردم اروپا به تعالیم الهی انجیل پایبند نیستند در حالی که مسلمانانی که با آنها آشنا شده‌ام از تعالیم الهی قرآن پیروی می کنند و هر آنچه که در قرآن و سنت پیامبر است را پاس می دارند. اینگونه بود که اسلام را به عنوان دین آسمانی خویش برگزیدم.

 

۲پاسخ به “تولدی دوباره”

یک نظر بگذارید

*

تقویم
بهمن ۱۳۹۴
ش ی د س چ پ ج
« دی    
 ۱۲
۳۴۵۶۷۸۹
۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶
۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳
۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰
آرشیو ماهیانه